Tutvustus

Foto autor: Ragnar Vutt

ELVA SPORDIHOONE

Elva valla sporditaristu osas on kõige uuem hoone sportimiseks Elva spordihoone, mis avati ametlikult oktoobris 2020. Spordihoone pindalaks on 4000 m2 ja pakub suurepäraseid võimalusi harrastada mitmeid spordialasid kolmel erineval korrusel. Multifunktsionaalne spordirajatis sisaldab täissuuruses spordisaali ja pealtvaatajate tribüüni 500 – 700 pealtvaatajale. Võimalus on mängida jalgpalli, korvpalli, võrkpalli, tennist, sulgpalli ja lauatennist ning tegeleda ka võimlemisega.

Hoone teisel korrusel asub kahekorruseline jõusaal, kõrgushüppeala, 60 meetri jooksurajad, kaugushüppeala ning aeroobikaruum. Samuti asub kolmandal korrusel poksisaal ning lümfoloogia-ja taastusravikeskus.

Pärast pikki treeninguid on võimalus taastuda ja lõõgastuda saunas.

Lisaks koolitustele ja võistlustele annab kõrgetasemeliste heli- ja valgustussüsteemidega spordihoone võimaluse korraldada konverentse, seminare, kontserte ja muid suuremaid üritusi.

__________________________________________________________________________________________

Spordihoone valmib aastaks 2020

Elva inimesed on oodanud uut spordihoonet juba aastakümneid. Sel aastal alustati spordihoone ehitusega ning hoone valmib 2020. aasta suveks.

Spordihoone ehitatakse Tartu mnt 3 paikneva koolimaja taha. Hoone esimesele korrusele on planeeritud suur spordisaal koos riietus- ja administreerimisruumidega. Hoone teisel korrusel paiknevad jõusaal, aeroobika-ja treeningsaalid ning kõrgushüppeala. Lisaks asub teisel korrusel siserõdu soojendusjooksuks ning pealtvaatajale kasutamiseks. Koolimajaga on spordihall ühendatud õhugalerii abil, milles paiknevad jooksurajad ja kaugushüppekast.

Spordihoone projektiga saab tutvuda SIIN.

Spordihoone ehitaja:  KRC Ehitus OÜ-ga
Spordihoone maksumus: 3,9 miljonit eurot käibemaksuta
Hoone suurus: 4000 ruutmeetrit
Ehitustähtaeg: 30.06.2020