Elva miljon

Kogutud kilomeetreid Elva vallas
1  111  111
2021. aastaks püstitatud erakordne eesmärk on üheskoos saavutatud! 1 000 000 kilomeetrit ühe aastaga! Elva on 2021. aasta Euroopa Spordilinn, samuti on Elval Euroopa Parima Spordilinna tiitel! Uskumatu eesmärk, 1 000 000 km on saavutatud, kuid kilomeetrite kogumine jätkub! Ootame Elva valda liikumiskilomeetreid koguma nii kohalikke kui ka kaugemalt tulijaid.

Elva miljon

Liikumisvahendiks võivad olla kõik kondimootoril toimivad lahendused, nt jooksmine, kõndimine, suusatamine, jalgrattaga või rullikatega sõitmine jne. Kilomeetritel aitab järge pidada Strava äpp, mis ühildub mugavalt spordikella või nutitelefoniga.
177998
389289
1602
8030
50193
192399
291542

Me kogusime aastaga üheskoos rohkem kui miljon kilomeetrit!

Euroopa parim spordilinn Elva kogus üheskoos kogukonnaga sel aastal kõndides, joostes, rattaga sõites, ujudes, matkates, suusatades, uisutades jt kondimootoril liikuvate tegevustega kokku 1 021 118 kilomeetrit, mis teeb omakorda 1 339 706 816 sammu.

Elva valla spordijuht Madis Šumanov ütles, et saavutus on midagi erakordset. „See tähendab, et me tegime sel aastal üheskoos maakerale 25 tiiru ümber! See on kindlasti erakordne, kui üks kogukond tuleb kaasa mõttega liikuda võimalikult palju värskes õhus ning panustatakse südamest nii oma tervisesse kui ka ühisesse eesmärki.“

Spordijuht tänab südamest kõiki neid inimesi, kes kilomeetreid kogusid ja kutsusid ka oma sõprusringkonnast inimesi liikuma. “Ilma teieta ei oleks me miljoni kilomeetrini jõudnud ja see on kindlasti meie kõigi ühine ja võimas saavutus.” 

Šumanov ütles, et Elva miljoni idee ehk eesmärk koguda aastaga miljon kilomeetrit tekkis eelmisel aastal koroonaviirusest põhjustatud eriolukorras, kus huvitegevus ja sportimine olid suuresti takistatud. „Me ei ole kunagi varem olnud seesuguses olukorras, et me ei saa inimestele pakkuda võimalust erinevates aktiivsetes tegevustes osaleda ja seeläbi oma füüsilise ning vaimse tervisega tegeleda.“ Nii tuligi mõte – kannustada kõiki liikuma nii, et igaüks valib endale sobiva aja, viisi ja koha looduskaunis Elva vallas.

Tänaseks on Elva miljoni klubiga Strava äpis liitunud ligi 2000 inimest, kes on kõik panustanud aasta jooksul kilomeetrite kogumisse. „On ka väga palju neid inimesi, kes kasutasid võimalust sisestada oma kilomeetrid e-vormi kaudu või telefoni teel,“ lisas spordijuht.

Kõige rohkem koguti kilomeetreid jalgrattaga, 361 247 kilomeetrit, millele järgnes jooksmine 180 113 kilomeetriga, jalutamine 155 678 kilomeetriga ja suusatamine 27 759 kilomeetriga. Üpris suur hulk kilomeetreid sisestati ka e-vormi kaudu ja helistades, kokku 289 572 kilomeetrit. Täpsem statistika avaldatakse Elva miljoni kodulehel.

Šumanov ütles, et Elva miljonile pannakse väärikalt pidulik punkt jaanuaris, et kogukond saaks üheskoos erakordse eesmärgi täitumist tähistada. „Lisainfot selle kohta jagame peatselt. Samuti liiguvad mõtted selles suunas, et jätkata Elva miljoni projektiga, aga seda juba pisut teistmoodi. Avalikustame kindlasti konkreetsema plaani lähiajal,“ lisas ta.

Elva kandis 2021. aastal Euroopa spordilinna tiitlit ning aasta lõpus pärjati Elva parima spordilinna tiitliga. „Võistlesime parima tiitli nimel koos seitsme teise Euroopa linnaga ning Elva tunnistati selle aasta tegevuste järgi neist kõige parimaks. Suurt rolli mängis parima tiitli saamisel ka Elva miljon,“ rääkis Šumanov.

Kuidas liituda?

Strava äpiga

  1. Tõmba enda nutiseadmesse Strava äpp, mille leiad nii Androidile kui ka Apple’i toodetele mõeldud e-poest. Äpi kasutamine on tasuta.
  2. Pärast esmaseid seadistusi otsi klubide alt üles “Elva miljon” ja liitu sellega.
  3. Strava kasutamise ajal lülita sisse GPS, mis aitab sul täpselt kogutud kilomeetreid jälgida.
  4. Enne rajale asumist vajuta “Record” ning vali endale sobiv liikumisviis. Vajuta “Start” ja asu liikuma! Pärast liikumist tuleb kindlasti lõpetada salvestamine ka Stravas, vajutades “Finish”.
  5. Kui sa soovid, et sinu liikumiskord läheks Elva miljoni arvestusse, pead salvestusreal valima “Who can see: Everyone”. See tähendab, et sinu selle korra liikumise info on avalik ja nähtav Elva miljoni klubi arvestuses.

Kuidas ühildada Polar ja Garmini nuti- ja spordikellad Strava äpiga? Juhendi leiad SIIN.

E-vormi kaudu

Kõik need, kel ei ole võimalik kilomeetrite kogumiseks kasutada Strava äppi, saavad seda teha sisestades vajalikud andmed e-vormil, mille leiate SIIN.

Helistades

Kui sul ei ole võimalik kasutada Strava äppi ning puudub võimalus andmete sisestamiseks ka e-vormi kaudu, palume helistada tööpäevadel kell 9-20 Elva spordihoone administraatorile, tel 5305 8873. Helistades tuleb öelda oma nimi, telefoninumber, liigutud kilomeetrite arv ja asukoht, kus kilomeetreid koguti.

Kus liikuda?

Aasta läbi pakuvad Elva piirkonna parimad matkarajad rohkelt avastamisrõõmu ning mitmesuguseid liikumisvõimalusi, mis sobivad nii matkahuvilistele kui ka tervisesportlastele. Elva vallas tasub uudistama minna nii mändiderohkeid metsaradu Elva linnas (näiteks Elva spordipark, Arbi järve loodusrada), kuid kindlasti tasub oma sammud seada ka Väikesele Väerajale, Vapramäe, Viti järve matkarajale, Vitipalu Seiklusterajale, Elva jõe ürgoru matkarajale, Mustjärve matkaradadele ning Rõngu Keskkooli tervisespordirajale ja Annikoru Männiku liikumisradadele. Rattaga on kõige mugavam liigelda näiteks Võrtsjärve rattarajal, Tartu Maratoni rajal ja kõvakattega Peedu kergliiklusteel.

Elva Euroopa Spordilinn 2021

11. detsembril 2020. aastal anti Elvale pidulikult virtuaalsel auhinnagalal Lissabonist üle Euroopa 2021. aasta Spordilinna tiitel. Tiitel annab Elva vallale võimaluse turundada siinset rikkalikku looduskeskkonda ja sportlikku atmosfääri nii Eestis kui ka Euroopas ning pakkuda nii kohalikele kui ka külalistele rohkelt sportlikke elamusi. Euroopa Spordilinna tiitlile kandideerimiseks tuli Elva valla meeskonnal kokku panna taotlusraamat, kus toodi välja Elva valla spordivaldkonna ülevaade koos tiitliaastal planeeritavate tegevuste ja spordivaldkonna arengueesmärkidega.

Peale selle anti 2021. aastal ACES Europe poolt Elvale ka Parima Spordilinna tiitel, mille saamisel mängis suurt rolli ka Elva miljon.

Euroopa Spordilinna tiitlit annab 2001. aastast välja Euroopa Komisjoni partnerina tegutsev mittetulundusühing ACES Europe (European Capitals and Cities of Sport Federation). Euroopa Spordilinna tiitlit on Eestis varasemalt kandnud 2020. aastal Kuressaare.

Elva on ainus linn Põhja-Euroopast, kes 2021. aastaks Euroopa Spordilinna tiitli sai. Peale Elva said tiitli ka Auronzo Di Cadore (Itaalia), Pravia (Hispaania), Pontinvrea (Itaalia), Sansepolcro (Itaalia), Velky Saris (Slovakkia), Segni (Itaalia) ja La-Fare-les-Oliviers (Prantsusmaa).

Elva vald pärjati 2019. aasta lõpus ka Eesti kõige sportlikuma omavalitsuse tiitliga. Elva valla esitatud kandidatuuri raamatuga saab tutvuda SIIN.

Elva spordisangarid

Elvast on sirgunud mitmed kuulsad Eesti sportlased paljudelt erinevatelt spordialadelt.

Loe edasi

Elva Miljonit toetavad