Battle For Life Elva 12h meeskondlik takistuskross

Battle For Life Elva 12h meeskondlik takistuskross

Võistluse juhend:

Kuupäev ja koht: 
30. – 31.07.2022, Tartumaa Tervisespordikeskus

Distants:
U. 140km meeskonna peale

Raja kirjeldus:
BFL Elva 12h meeskondlik takistuskross on Eestis ainulaadne võistlus, mis toimub 2022 aastal esimest korda!

Rada kulgeb mööda ratta/suusarada ning toob esile lõuna maastiku võlud (tõusud, mets, jõgi jne.). Meeskonnas peab olema 4 liiget. Kellest üks on varu. Rajal korraga liigub üks inimene. Varu meest saab kasutada ainult üks kord, kui mõni meeskonna liige katkestab. Juhul kui meeskonnas katkestab 2 liiget, siis antud meeskond võistlust ei jätka, ning peab järgmisel aastal uuesti proovima.

10km rajal tehakse ühe meeskonna liige poolt täis ring ning käe puudutusega vahetusalal antakse “teatepulka” üle. Rajal on min. 25tk BFL tiimi poolt ehitatud takistust, ning muidugi maastik annab omad võlud juurde. Keha ja riided saavad kohe kindlasti märjaks 

 Takistused on mõeldud ületamiseks ning iga ületamata takistuse eest määrab kohtunik karistustegevuse (üldjuhul on selleks “burpee”, või eesti keeles “kosmonaut”, vt. harjutuse sooritamist siin: https://www.youtube.com/watch?v=TU8QYVW0gDU). 

Raja märgistus: rada märgistatud punavalge lindiga suunaviitega. Märgistus on pandud alati nii, et liikumissuunda oleks alati näha. Kui oled eksinud, siis liigu viimase nähtud märgistuse juurde ning veendu, et liigud õiges suunas.

Võistlusklassid:
MEHED – 4 meest meeskonnas

NAISED – 4 naist meeskonnas

Ohutus: 
Kuna tegemist on pikaajalise võistlusega, pange meeskonnaga korralik strateegia, kuidas rajal liikuda ning puhkeajal tegutseda. Kuna start on pimedas, siis kaasas peab olema pealamp. Rajal soovitame kasutada energiajooke vms., magneesiumit ja tarbida piisavalt vett. Varuriided on samuti teretulnud.

Kõik takistused on BFL meeskonna poolt kontrollitud ning kinnitatud. Alati soovitame proovida takistust ületada, kuid hinnake enda võimed adekvaatselt. Kui mõnda takistus ei ole võimalik kasutada, teavitatakse sellest instruktaaži ajal või takistuse juures vabatahtlik-kohtuniku poolt. Võistluskeskuses on olemas parameediku taustaga med. personal koos vajaliku varustusega. Kui üritusel osaleb rohkem kui 150in siis kohapeal ka kiirabi brigaad. Rajal on mitu vabatahtliku kes vajadusel aitavad võistlejaid hädast välja ja võtavad võistluskeskusega ühendust.

Järgmised sündmused