Elva Spordikuu: Iidsed venitused, kristallkausid ja gongid

Elva Spordikuu: Iidsed venitused, kristallkausid ja gongid

Iidsetes venitustes teeme erinevaid venitus-ja lõdvestus harjutusi, mis on põimitud kokku ja pärinevad shindost, vinyasa-ja kundalini jooga stiilidest. Harjutused on lihtsad ja jõukohased kõigile.

Harjutuste ajal toetab helidega ja loob mõnusa atmosfääri heliterapeut ja gongimeister Tiina Karjatse. Peale harjutusi liigume sujuvalt edasi lõdvestunult helirännakule.

Tiina on helidega tervendamise teel olen olnud viimased 9 aastat. Helidega tervendamisel kasutab ta  põhiliselt gonge,  kristallhelikausse, tiibeti helikausse, koshi tuulekellasid  ja teisi muusikainstrumente.  Aastatepikkune praktiseerimine ning erinevad kogemused on teda pannud uskuma helide imeliselt tervendavasse jõusse.  Eriti südamelähedane on Tiina jaoks müstiliste helide maailma tutvustamine lastele. 

Läbi aastate on Tiina omandanud läbi kogemusliku õppevormi erinevaid heli-, muusika- ja psühhoteraapia alaseid oskuseid. Olen saanud Reiki I astme pühitsuse ning kasutan teraapias ka kristalle.  2018.a. -2019.a. tegin läbi aastase õppe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Täiendkoolituskeskuses muusikateraapia erialal.   

Gongide ja helikausside tervendavad vibratsioonid aitavad saavutada sellise meelerahu seisundi, mille praktiseerimine aitab meil toime tulla igapäevase stressi ja pingetega.  Niimoodi lõõgastudes paraneb  õpi- ja keskendumise võime, avalduvad loovad võimed. Läbi sisemise rahuseisundi tugevneb positiivne hoiak ja  avaneb võimalus enese laiemaks teadvustamiseks, et erinevate probleemidega hakkama saada ning neile lahendused leida.  

Igapäevaselt tegelen individuaalse heliteraapiaga. Vajadusel ühendan heliteraapiaga ka psühhoteraapia. Teen gongimeditatsioone erinevates Eestimaa paikades. Põhiliselt Tallinnas ja Harjumaal. Hetkel on minu pesa Viimsis, Elujõusaalis.  

Kõik huvilised saavad ka ise Tiinaga ühendust võtta.

Tiina kontaktid : tiinakarjatse@hotmail.com; facebookis Tiina Karjatse 

Madis Šumanov

Järgmised sündmused