17.11.2020
korvpall, Lõuna regiooni rahvaliiga

BC Elva teenis võidulisa Optibet Lõuna regiooni rahvaliigas

Optibet Lõuna regiooni rahvaliigas peeti eelmisel pühapäeval kolm kohtumist, võidulisa teenisid BC Elva, Kambja vald ja Tevo Ehituskaup.

Esimeses mängus läksid vastamisi KK Põltsamaa/TÄV Grupp ja Kambja Vald. Mängu alustas paremini Kambja, kui värske MVP Erkki Voronini juhtimisel mindi juhtima 9:2. Sellele vastas aga KK Põltsamaa/TÄV Grupp marulise 11:0 spurdiga. Seejuures Kambja Vald  esimesel veerandajal rohkem korve ei saanudki (13:9).

Teisel veerandil alustas paremini KK Põltsamaa/TÄV Grupp, kuid alates 17:)9 seisult algas eelnevalt vaid võite tunnistanud Kambja Valla tuttav hoog. Visati 14 vastuseta punkti järjest ning vastane hoiti nulli peal. 23:17 seisult ärkas Marko Susi kolmesest uuesti Põltsamaa, kuid sedagi vaid hetkeks. Ühiselt skoori teinud Kambja küttis korvid kuumaks ning kuigi Kelar Kuusk püüdis vägisi Põltsamaad üksi mängus hoida, tuli poolajapausile minna Kambja Valla 38:26 juhtimisel.

Teisel poolajal alustas taas teravalt Kambja Vald visates 7 vastuseta punkti. Sealt edasi teenis Põltsamaa küll vabaviskeid, kuid neid ei suudetud realiseerida. Kambjal tegid aga kõik kenasti skoori ning Alo Korju ning Erkki Voronini resultatiivsetest söötudest venitati vahe veelgi suuremaks – kolmas veerandaeg lõppes 55:36 Kambja valla eduga. Viimane veerandaeg algas taas Kambja korvidega ning Põltsamaa oli murtud. Kambja vald vajutas aga veel peale ning lõpetas mängu 93:47 võiduga. Võitjate poolelt säras taaskord Voronin 28 punkti, 6 resultatiivse söödu, 4 ja vaheltlõikega. Tenno Liivatalu tegi samuti suurepärase mängu visates 18 punkti ja hankides 8 lauapalli. Head mängu näitasid veel Alo Korju, Allan Hallik kes mõlemad kogusid 7 ja 8 punkti kõrvale ka 13 lauapalli. Kristjan Tapper kogus 7 punkti, 5 lauapalli ja 3 blokki.

Päeva teises kohtumises astusid väljakule Nõo Lihavürst ja BC Elva. Kohalik Elva võistkond sai enda mängu teisel minutil liikuma ja alustas võistkonna kapteni Madis Šumanovi visatud punktidest 5:0 minispurdiga. Lihavürst vastas, aga domineerivam pool oli alati BC Elva käes ning Andreas Tobrelutsu kahe korviga lõppes esimene veerand 21:9. Teine veerandaeg oli mäng lahtisem ning skoori tehti mõlemalt poolt. Initsiatiiv oli siiski pigem pikema pingiga BC Elva käes, kes ka teise veerandaja võitis. Ühiselt skoori teinud kodumeeskond oli poolajavile kõlades peal 38:22.

Mängu teist poolt alustas paremini taas Eesti sportlikuim omavalitsus ja käe said valgeks pea kõik väljakul käinud mehed. Nõo Lihavürsti poole pealt näitas head mängu noor Shrek Tankler, kuid igale Nõo korvile oli Elval vastus olemas ning rohkemgi veel. Kolmanda veerandaja võitis Elva 10 punktiga ning vahe oli kasvanud suureks 62:36. Neljas veerandaeg enam mängupildis muutust ei toonud ning ka viimase veerandaja võitis Elva kahe punktiga. Lõppseis 75:47 BC Elvale.

Head hoogu näitas Elva põhimängujuht Kristjan Konsap, kes kogus mängu lõpuks korraliku statistika 10 punkti, 12 lauda, 5 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget, tema takistamisel tehti 5 viga. Kahjuks tõmbas Konsapi efektiivsuse näidu alla 6 pallikaotust.

Endine kõrgliiga mängija Madis Šumanov kogus üleplatsimehena 18 punkti ja 8 lauapalli, kolm vaheltlõiget, 1 bloki ja 3 result

BC Elva liidriks on tõusnud Madis Šumanov | Foto: BC Elva

atiivset söötu. Meeskondliku mängu näidanud Elva eest tõid veel võrdselt 8 punkti Peeter Karja, Kaarel Laar ning Andreas Tobreluts. Nõo poolelt olid suurimad punktitoojad Shrek Tankler 13 silmaga, Paavo Villako lisas 9 punkti ja 8 lauapalli. Mitmekülgselt tegutsenud Erkki Mäeorg lisas 7 punkti,  8 lauapalli, 5vaheltlõiget ja 4 resultatiivset söötu..

Mängupäeva viimane kohtumine toimus Runso Masinakaubanduse ja Tevo Ehituskaup vahel. Lühikese pingiga Runso Masinakaubandus nägi kurja vaeva, et skoori teha. Esimene veerand sai Tevo Ehituskaup natuke sujuvamalt mängu käima ja võitis esimese veerandi 13:6. Head minekut näitas Karl-Robert Kriis, kes kahe järjestikuse korviga tõmbas ka oma meeskonna käima. Teisel veerandil oli Runso lahenduste leidmisega taas hädas ning selle kasutas hästi Tevo Ehituskaup ära. Tevo poolt kerkisid esile Hendrik Johannes Terras ja Rait Taul. Poolajaks oli Tevo Ehituskaup peal 12:29. Kolmas veerandaeg jätkus samuti madala skooriga, siiski oli 5 punktiga parem Tevo Ehituskaup, kes oli vaikselt võidusadamasse purjetamas. Viimast veerandit alustati seisult 41:19. Mängu juhtinud meeskond lisas aga veelgi juurde ning tegi oma parima skooriga veerandaja ning vormistas lõpptulemuseks ülekaaluka 62:29 võidu.

Võitjate poolel tegi tegusid pingilt sekkunud ja 4 kolmest tabanud Rait Taul, kes sai üleplatsimehena kirja 16 punkti. Teda toetasid veel kaksikduubli teinud Hendrik Johannes Terras 12 punkti ja 13 lauapalliga ning Madis Evart 10 punkti ja 7 lauapalliga. Runso Masinakaubanduse võistkonnas tõi 10 punkti ja 14 lauapall Edvin Parisalu. Kuigi lauavõitluses võttis Runso Masinakaubandus vaid ühe lauapalli vähem, siis lõppskoori suur vahe seisis visete tabavuses ning pallikaotustes.

Allikas: Rahvaliiga pressiteade