16.02.2023

Eesti sportlikumad omavalitsused selguvad Elvas!

38. Eesti omavalitsuste talimängud toimuvad 4.-5. märtsil 2023 Elvas. Üle-eestilistele omavalitsuste vahelistele võistlustele oodatakse tänavu ligikaudu 1500 võistlejat 50st omavalitsusest. 

Talimängude korraldamine on kauaaegne traditsioon, mis sai alguse 1981. aastal, kui just Elvas korraldati esimene Eesti väikelinnade talispartakiaad. Aja jooksul on väikelinnade talispartakiaadist ja seejärel linnade talimängudest saanud kaasaegsed kohalike omavalitsuste talimängud, mida Eestimaa Spordiliit Jõud korraldab igal aastal Eestimaa erinevates paikades. 

Talimängude üldkokkuvõttes selguvad parimad omavalitsused nii linnade kui ka valdade arvestuses. Võisteldakse murdmaasuusatamises, mäesuusatamises, meeste ja naiste korvpallis, lauatennises, males, kabes ja ujumises. Lisaks selgitatakse paremaid omavalitsuste juhtide võistlusel.  

Talimängude avamine, kus osaleb ka Eesti Vabariigi president Alar Karis, toimub 4. märtsil kell 11 Elva Spordihoone ees. Peale avasündmust toimub algusega kell 11.30 matk Elva ajaloolistel radadel. Kõik huvilised on oodatud avasündmusest osa saama! 

Talimängude pidulik lõpetamine toimub Elva Spordihoones 5. märtsil kell 15.30, vahetult pärast naiste ja meeste korvpalli finaalkohtumisi. 

38. Eesti omavalitsuste talimängud korraldab Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Elva valla ja Tartumaa Spordiliiduga. Võistlused viiakse osaliselt läbi ka Ülenurmel, Tartus ja Otepääl.

Lisainfot talimängude kohta leiab Eestimaa Spordiliit Jõud kodulehelt: www.joud.ee/est/g78s5821