01.11.2021

Elva miljoni 72 tundi kestnud väljakutse kogus 34 271 kilomeetrit 

Eelmise nädala reede lõunal alanud ning täna kell 12 lõppenud 72-tunnine Elva miljoni liikumisaktsioon kogus koos tempomeistrite ja nädalavahetusel liikunud inimestega kokku 34 271 kilomeetrit. 

Teatevõistluse põhimõttele tuginevas pidevas liikumisaktsioonis osales üle 100 inimese, kes läbisid 72 tundi järjest 101 kilomeetri pikkust Elva vallas kulgevat distantsi. Kõikidel soovijatel oli võimalik tempomeistritega liituda. Kokku tehti Elva vallas kulgevale distantsile peale kaheksa ringi. 

Elva valla spordijuht Madis Šumanov ütles, et üritus täitis oma eesmärgi 200 protsenti. „Meie peamine eesmärk oli juhtida inimeste tähelepanu taaskord sellele, et üheskoos liikumine värskendab vaimu ja annab hea tervise,” rääkis ta. Ürituse teine eesmärk oli anda Elva miljonile hoogu juurde, et kogukonna aktiivsust taas tõsta.  

„Suvel suure kuumalaine ajal vähenes inimeste liikumisaktiivsus järk-järgult ning seetõttu soovisime taaskord nende inimesteni jõuda. Muidugi tahtsime jõuda ka uute inimesteni, kes meid seni veel märganud ei olnud.”  

Spordijuht lisas, et kogu meeskond saab kaasa võtta ka väga hea kogemuse seesuguse ürituse korraldamisest. „Meie meeskonnaliikmete arv kasvas ürituse ajal jõudsalt ja selle ürituse õnnestumise saab kirjutada väga mitme inimese nimele. Keset üritust leiti lahendusi rasketes olukordades ja vabatahtlikke abistajaid oli palju.” Šumanovi sõnul liiguvad mõtted juba järgmise sarnase ürituse suunas, aga kuidas täpsemalt, selgub aja jooksul. 

Väljakutsest osa võtnud inimeste emotsioonid olid väga positiivsed ning kõik olid väljakutsest vaimustunud. „Ka öised liikujad said väga vinge kogemuse, kuidas on keset ööd tähistaeva all rattaga sõita või joosta ning missugune on eduelamus, kui saab teatepulga järgmisele entusiastile üle anda,” kirjeldas Šumanov. 

Elva miljoni üks silmapaistvamaid liikujaid, Piia Riim, kes kõnnib päevas mitu korda, osales samuti väljakutses ning sel nädalavahetusel kokku kolm korda. „Peale Piia võttis väljakutsest veel osa kuus üliaktiivset inimest, kes käisid rajal mitu korda,” lisas spordijuht. 

Tempomeistrid ja nende kaaslased kogusid kilomeetreid nii kõndides, joostes kui ka rattal. Liikumisaktsioonist võtsid osa ka Elva kuulsamad sportlased nagu näiteks jalgrattur Caspar Austa, triatleet Johannes Sikk, endine laskesuusataja Priit Viks, autoralli maailmameister Martin Järveoja jt. 

Elva miljon on Euroopa parima spordilinna, Elva, kogukondlik liikumisaktsioon, mille eesmärk on koguda 2021. aasta jooksul kokku 1 000 000  liikumiskilomeetrit. Tänaseks on kokku kogutud 773 869 kilomeetrit. Aktsiooni veab eest SA Elva Kultuur ja Sport.    

Rohkem infot leiab: www.elvamiljon.ee.    

Galerii finišist leiate SIIT.

Lisainfo: Madis Šumanov, Elva valla spordijuht   
madis.sumanov@elva.ee või tel 513 8677