12.02.2021
Elva sport. Elva vald

Elva vald tänas spordivaldkonna parimaid tegijaid

Eile, 11. veebruari õhtul toimus Elva linnas Arbi järve ääres Elva valla spordivaldkonna tänuüritus, kus anti üle tunnustused 19 kategoorias. Üritusel tunnustati valla parimaid sportlasi, treenereid ja teisi Elva valla spordiellu panustanud inimesi. Samuti anti tänuüritusel üheskoos sportlastega pidulik avapauk Elva miljoni aktsioonile.

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et tunnustamine on üks Elva valla alustalasid. “Eriti uhke on tunnustada sportlasi aastal, mil andsime üle Eesti sportlikuima omavalitsuse tiitli ja võtsime vastu Euroopa spordilinna tiitli,” kirjeldas Saar ja lisas, et spordis on olulised eesmärgid ja pingutus ning siis tulevad ka tulemused. “See on täpselt nii nagu on ka elus, spordis on tulemusi aga võimalik paremini mõõta. Oma tegemiste juures on oluline säilitada positiivsus ja hea tuju ning siis on kõik võimalik,” rääkis ta.

Elva valla spordijuht Madis Šumanov ütles välitingimustes toimunud üritusel, et tal on väga hea meel näha, et hoolimata käredast pakasest oli kohale tulnuid nii palju. “Eelmine aasta oli kõigile keeruline, kuid samas huvitav ja omamoodi vaimu vastupidavuse treenimise aasta. Selleks, et näidata eeskuju, tuli muuta tavasid ja rutiini, olla üksteisele toeks.” 

Spordijuht sõnas, et me ei tohi kindlasti unustada iga tubli noore taga olevat tugisüsteemi ja toetusrühma. “Peame alati meeles ka neid, kes toetavad meie esimesi samme lasteaedades ning õpetavad meile liikumis- ja spordirõõmu. Aitäh kõigile lastevanematele, õpetajatele, treeneritele ja teistele inimestele, kes on olnud ja on ka edaspidi noorte jaoks olemas.” 

Elva valla 2020. aasta naissportlane on Tuuli Kübarsepp (laskmine, Elva laskespordiklubi) ning meessportlane Kristjan Ilves (kahevõistlus, Elva suusaklubi).

Aasta neiu vanuseklassis kuni 12 aastat on Rahel Mäe (kergejõustik, Elva spordiliit ja Elva kergejõustikukool), vanuseklassis 13–14 Sandra Movits (kergejõustik, Elva spordiliit ja Elva kergejõustikukool), vanuseklassis 15–16 Emily Hermann (ilu- ja rühmavõimlemine, spordiklubi Airi) ja 17–18aastaste hulgas Marleen Riisaar (laskmine, Elva laskespordiklubi).

Aasta noormees vanuseklassis kuni 12 aastat on Keir-Christian Sugul (kabe), vanuseklassis 13–14 Aleksander Tigane (jalgpall, FC Elva), vanuseklassis 15–16 Markus Villako (judo, Do) ning 17–18aastaste hulgas Alex Arthur Märtmaa (ujumine, Ujumine spordiklubi MTÜ).

Elva valla 2020. aasta naisjuunioriks valiti Ana-Lina Perk (jõutõstmine, SK Jõusport; Eesti juunioride MV klassikalises jõutõstmises 2020 kaalukategoorias 84+ kg I koht, Eesti täiskasvanute MV klassikalises jõutõstmises 2020 kaalukategoorias 84+ kg I koht), meesjuunioriks Andreas Ilves (kahevõistlus, Elva suusaklubi; 2020 Eesti meistrivõistlustel I koht, juuniorite MM 2020 Oberwiesenthal 23. koht).

Aasta naisveterani tiitli sai Kaire Elias (jõutõstmine, SK Jõusport; muu seas Eesti MV jõurajal 2020 naisveteranide I koht, Tartumaa MV sangpommispordis 2020 täiskasvanute I koht) ning meesveterani tiitli Janno Pärt (laskesuusatamine, Kagu BiathlonWinter World Masters Games biathlon’i M45 klassi I koht).

Aasta treeneri tunnustuse sai laskesporditreener Karl Kontor (Elva laskespordiklubi), kelle juhendamisel on toodud Eesti meistrivõistlustelt ja Euroopa karikavõistlustelt kokku 50 tiitlivõistluste medalit.

Aasta võistkond on Elva laskespordiklubi LSK I naiskond koosseisus Mariette Pennar, Marleen Riisaar ja Nathalie Lessing. Naiskond saavutas eelmisel aastal Eesti noorte meistrivõistlustel I koha.

2020. aasta sporditegu on Elva Elamusjooks, mis toimus möödunud aastal esimest korda ja võeti võistlejate poolt väga hästi vastu. Jooksust võttis osa ca 90. Elamusjooksu pikkus ja raskusaste olid läbitavad ka mittejooksjatele ning jooks jättis paljude hinge elamuse pikaks ajaks.

Aasta spordihingeks valiti Margit Aidla, kes on 23 aastat panustanud pühendunult Elva noortespordi arengusse. Ta on aastaid olnud kehalise kasvatuse õpetaja Elva gümnaasiumis ning olnud Elva kergejõustiku eestvedaja. Margit Aidla treenib üksinda kergejõustiku nelja treeninggruppi ja on seega treeneriks üle 60-le noorele. Peale selle korraldab ta Elvas igal aastal mitmeid kergejõustikuvõistlusi. Margiti panus Elva noortespordi arengusse on olnud märkimisväärne.

2020. aasta spordisõbra tiitli sai Are Altraja, kes on FC Elva juhatuse liige ning üks asutajatest. Are Altraja panustab igal aastal Elva spordiüritustesse oma erinevate ettevõtete kaudu ning on FC Elva üks suurimaid toetajaid ja nõuandjaid.

19 kategooriale esitati kokku 87 kandidaati. Kandidaate oli võimalik esitada 2020. aasta detsembris.

Spordivaldkonna parimad valiti välja vallavalitsuse moodustatud komisjoni otsuse ja rahvahääletuse tulemusena. Elva valla kodanikud said spordivaldkonna tegijate valimises öelda sõna sekka 19.–25. jaanuaril toimunud hääletuses.

Tänuüritusel pakkusid meeldejäävaid elamusi Arbi järve jääl etteaste teinud iluuisutaja Gerlinde Vallikivi ning tuleteater Zerkala.

Ürituse galerii leiate õige pea SIIT.

Ürituse veebiülekannet saate järelvaadata SIIT.

Lisainfo:
Marika Saar, abivallavanem 
marika.saar@elva.ee või tel 522 7013

Veronika Nikolajeva, kultuurispetsialist
Veronika.nikolajeva@elva.ee või tel 5198 8881