03.07.2021

Elvas saab kaks nädalat suvepäikese all uisurõõme nautida

Euroopa spordilinn Elva avas täna Elva spordihoone parklas suvise uisuväljaku, kuhu on kõik huvilised uisutama oodatud järgmised kaks nädalat. Uisutada on võimalik 18. juulini iga päev ajavahemikus kell 10–20. 

Avaüritusel ütlesid avasõnad Elva valla spordijuht Madis Šumanov ja uisuväljaku projektijuht Enn Kulp. Kauni etteaste tegi iluuisutaja Gerlinde Vallikivi.

Uisuväli on igati keskkonnasõbralik, sest kui tavaline uisuväli toodab ca 11 000 tonni süsihappegaasi, siis selle väljaku emissioon on null. Samuti on võimalik seesugust väljakut kasutada aasta läbi ja tehisjääle kukkumine on pehmem kui tavajääle. 

Uisuväljak koosneb Xtraice Pro polümeermaterjalist plaatidest ning just see lahendus annab võimaluse luua täpselt seesuguse suurusega väljak nagu parasjagu tarvis. Uisuväljaku plaadid on mõlemalt poolt kasutatavad ning Xtraice uisuväljakuid kasutavad treeninguteks ka NHL hokimehed. Samuti kasutatakse selliseid väljakuid iluuisutamiseks, kurlingus jne. 

Uiske on võimalik laenutada Elva spordihoone infolauast. Uiskude laenutamise tavapilet maksab 5 eurot tund; sooduspilet 3 eurot (vanus 6–18, 60+ ning õpilaspileti- või kaardi omanikele). Oma uiskudega on väljaku kasutamine tasuta.  

Suvise uisuväljaku suurus on 100 m2 ning korraga on võimalik uisutada umbes 20–25 inimesel. Uisuväljak asub Elva spordihoone parklas (Tartu mnt 3/1, Elva linn).  

Uisuväljaku katsetamise perioodil toimuvad Elvas ka kohvikutepäev, 10. juulil, ning WRC Rally Estonia, 15.–18. juulil.  

Rohkem sündmusi leiate: www.elvakultuur.ee ja www.elvasport.ee

Sündmuse galerii leiate SIIT.