29.10.2021

Täna algab Elvas 72 tundi kestev Elva miljoni liikumisväljakutse

Elva spordihoone juurest stardib täna kell 12 jalgrattasportlane Caspar Austa, kes avab ühtlasi Elva miljoni 72 tundi kestva pideva liikumise väljakutse. 

 

Teatevõistluse põhimõttele tuginev pidev liikumisaktsioon lõpeb 1. novembril kell 12 ning 101 kilomeetri pikkust Elva vallas kulgevat distantsi läbivad järjest ca 60 tempomeistrit, kellega on võimalik kõigil soovijatel liituda. 

 

Elva valla spordijuht Madis Šumanov ütles, et teatepulk antakse edasi tempomeistrilt tempomeistrile ning Elva miljoni veebilehelt leiab aadressi, kust on võimalik meistri asukohta reaalajas jälgida. 

 

„Väljakutsele panid end tempomeistriteks kirja meie kogukondade tublid ja südikad liikujad või sportlased, kes otsustasid väljakutse vastu võtta,” sõnas ta.  

 

Peale Austa löövad väljakutses kaasa teisedki Elvast pärit sportlased: endine eesti laskesuusataja Priit Viks, triatleet Johannes Sikk, aga ka autoralli maailmameister Martin Järveoja koos isa Toomas Järveoja ja vend Tarmo Järveojaga. 

 

„Kõik need inimesed, kes tahavad pöörases aktsioonis kaasa lüüa, saavad tulla liikuma koos meie meistritega endale sobival ajal ning panustada samal ajal Strava äpiga Elva miljonisse,” rääkis Šumanov 

 

Ta lisas, et nädalavahetusel on teretulnud kõikide sõpruskondade, perede või üksikisikute liikumine ka mujal Elva vallas. Kilomeetreid saab jätkuvalt koguda Strava äpiga või sisestada need e-vormi kaudu, mille leiab Elva miljoni kodulehelt.  

 

1. novembri keskpäevaks selgub, kui palju kilomeetreid suudetakse ühe nädalavahetuse jooksul k

oos kogukonna ja tempomeistritega koguda. „Tule ja teeme üheskoos Elva vallale mitu tiiru peale!” utsitas spordijuht. 

 

72 tunni liikumistrajektoori ning tempomeistrite graafiku leiab Elva miljoni kodulehelt. Raja äärde on oodatud kõik inimesed ka kaasa elama.   

 

Elva miljon on Euroopa parima spordilinna, Elva, kogukondlik liikumisaktsioon, mille eesmärk on koguda 2021. aasta jooksul kokku 1 000 000  liikumiskilomeetrit. Tänaseks on kokku kogutud 711 000 kilomeetrit. Aktsiooni veab eest SA Elva Kultuur ja Sport.   

Rohkem infot leiab: www.elvamiljon.ee.    

 

Lisainfo: Madis Šumanov, Elva valla spordijuht  
madis.sumanov@elva.ee või tel 513 8677